spotkanie

Spotkanie z Ruchem Narodowym w Bielsku-Białej

W czwartek 22 maja odbyło się kolejne spotkanie z Ruchem Narodowym w Bielsku-Białej. Tym razem prelegentami byli działacze narodowi, którzy startują z ramienia Ruchu Narodowego do Parlamentu Europejskiego – Zbigniew Wawak oraz Adrianna Gąsiorek.

Spotkanie podzielone było na dwie części. W pierwszej zaproszeni goście opowiedzieli o sobie, a także zaprezentowali program Ruchu Narodowego. Zbigniew Wawak przedstawił Europę jakiej chcemy, która w niczym nie przypomina tej obecnej i określił jakie zadania stoją przed naszym środowiskiem.  Adrianna Gąsiorek wymieniła i przedstawiła 15 postulatów naszego komitetu. Odczytała także manifest antyfeministyczny sporządzony przez żeńską część Ruchu Narodowego oraz klarownie określiła jakie zadanie mają kobiety w Parlamencie Europejskim.

W drugiej części spotkania miała miejsce debata z uczestnikami wydarzenia. Padły pytania dotyczące stosunku kandydatów Ruchu Narodowego do : Ruchu Autonomii Śląska, katastrofy smoleńskiej, emerytur obywatelskich, europejskich ruchów narodowych czy poszczególne punkty programowe Ruchu Narodowego. Prelegenci jasno odpowiedzieli na wszelkie wątpliwości uczestników spotkania.

Po oficjalnej części spotkania odbywały się bezpośrednie rozmowy z kandydatami do Parlamentu Europejskiego. Rozdawane były plakaty i ulotki. Zakupić można było także prasę, literaturę narodową oraz inne gadżety.